Бульбашкова плівка для пакування і не тільки

Повітряно-бульбашкова або просто бульбашкова плівка – універсальний пакувальний матеріал. А вже про упаковку ми в Evopack знаємо все! Так що розповідаємо і ділимося цікавими фактами!

Повітряно-бульбашкова плівка цілком відповідає своїй назві. Це гнучкий і прозорий пакувальний матеріал, рівномірно покритий повітряними бульбашками. Вона забезпечує додаткову безпеку крихких предметів і цілісність складних конструкцій. Основна відмінність від звичайної пакувальної плівки саме в наявності цього обвітряного прошарку, який дозволяє зберігати і перевозити речі, вимогливі до умов. Бульбашки захищають вантаж від бруду, пилу, дощу та інших зовнішніх впливів.

Виготовлення бульбашкової плівки

Спочатку з поліетиленових гранул на спеціальному верстаті роблять сам поліетилен. Переважно використовується сировина змішаного типу – первинний пластик з заводу і вторинний – після переробки. Процентне співвідношення цих компонентів може змінюватися.

В процесі виготовлення поліетилен наповнюється сухим повітрям. Зазвичай використовується поліетилен високого тиску і низької щільності, але все залежить від конкретної техніки. Бульбашковий шар спочатку наповнюється повітрям, а вже потім приклеюється до основного.

Різновиди бульбашкової плівки

Діаметр бульбашок варіюється в середньому від 6 до 30 мм, а висота – від 3 до 10 мм. Міцність безпосередньо залежить від щільності матеріалу.

За своєю структурою бульбашкова плівка буває:

  • Двошарова – товщиною від 45 до 300 мкм. У складі – тільки гладкий поліетилен і повітряні бульбашки. Така плівка зазвичай використовується, як допоміжний пакувальний матеріал.
  • Тришарова – товщиною від 90 до 260 мкм. Вона щільніша і міцніша за рахунок додаткового покриття. Її можна використовувати як самостійний пакувальний матеріал або під час перевезення крихких вантажів. Вона зшивається, тому з неї роблять чохли та інші упаковки.
  • Парникова – товщиною від 120 до 185 мкм. Як очевидно з назви, її використовують при облаштуванні теплиць.

В якості додаткового покриття використовується картон, метал, фольга, спінений поліетилен, світлостабілізатор, антистатик, антифог, тощо. Наприклад, світлостабілізатор найчастіше використовується саме в парниковій плівці. Для зручності матеріали різного призначення часто фарбують. Наприклад, більшість виробників маркують антистатик рожевим.

Сфера застосування бульбашкової плівки

Плівка з пухирцями використовується повсюди. Це незамінний матеріал для меблів, техніки, електроніки, автозапчастин, посуду, взуття. Вона ідеально підходить для упаковки техніки з екраном, незалежно від її розмірів і призначення.

Бульбашкова плівка застосовується під час переїздів як приватних, так і офісних або виробничих. У холодну пору року вона не тільки захищає речі від пошкоджень, а й від морозів. Таким чином можна акуратно перевезти найкрихкіші предмети, на зразок тонкого медичного обладнання або антикварної порцеляни.

За рахунок теплоізоляційних властивостей плівку з фольгованим або металізованим покриттям навіть використовують як утеплювач. Наприклад, при укладанні систем теплої підлоги. А серії з картонним покриттям відмінно підходять для упаковки скла і дзеркал.