Як обрати типографію. Основні критерії

Послуги типографії стали практично незамінними для будь-якого сучасного бізнесу. Тим актуальнішим стає питання, так як же вибрати дійсно надійну і хорошу типографію. Ми в Evopack вже розібралися з основними критеріями, на які потрібно звернути увагу.

Спочатку має сенс розібратися, як взагалі влаштована робота типографії. Це складна комплексна структура з друкарським обладнанням і цілим штатом співробітників для його обслуговування і використання. Поліграфічний процес включає в себе не тільки сам друк, а й додрукарську і постдрукарську обробку. І перш за все варто звернути увагу на наявність цих послуг.

Що стосується вже більш технічних критеріїв вибору, основними факторами є:

  • Формат обладнання друкарні;
  • Швидкість друку;
  • Яскравість і якість кольору;
  • Види і формати паперу;
  • Марки використовуваних матеріалів;
  • Транспортні витрати і доставка – в міру необхідності.

На основі цих же критеріїв можна розрахувати оптимальну вартість робіт.

Особливі запити

Якщо у вас є якісь специфічні завдання, при виборі типографії відштовхуватися потрібно в першу чергу від них. Наприклад, якщо вам потрібні вироби нестандартної форми, додаткове покриття, дизайнерський папір, складні рекламні матеріали з клапанами і вставками. Завжди краще вибирати компанію, яка вже працювала з такими ж або подібними проектами. Для кожного специфічного завдання повинна бути відповідна спеціалізація типографії.

Сучасні типографії надають широкий спектр послуг та можуть виконати замовлення на різних матеріалах і в різному форматі. Але, наприклад, для ділової поліграфії краще вибирати компанії, які пропонують розробку фірмового стилю і точно зможуть витримати його єдність. Для рекламних та інформаційних матеріалів, завдання яких – привернути увагу, пасують типографії з креативним підходом і оригінальними ідеями. Друк періодики або навчальних матеріалів – це взагалі окрема сфера.

Якість друку

Підсумкову якість друку можна визначити за відсотком браку в партії. Не всі типографії готові передруковувати весь тираж. Щоб зрозуміти, чи підходить вам та або інша якість роботи, перед великою партією рекомендуємо спочатку замовити пробний тираж. Крім того, є поняття сигнального зразка.

Вартість друку

У випадку з типографією можна економити, бо як мінімум в ціну закладаються якісні витратні матеріали. Також на вартість впливає загальний обсяг тиражу, складність виробу, пострдрукарські маніпуляції, терміни отримання. У хороших типографій проекти розписані далеко вперед, тому замовлення не йде в роботу негайно, а стає в чергу.

На що ще звернути увагу?

Зверніть увагу на те, скільки вже обрана типографія існує на ринку. А також – на штат співробітників і парк обладнання. Вивчіть відгуки, причому як позитивні, так і негативні. Обов’язково орієнтуйтеся на портфоліо і зразки робіт. Замовляйте кольоропроби і різноманітні тестові зразки – більшість типографій пропонують подібні послуги в різному вигляді.