Упаковка для піци: як зробити дизайн яскравим і креативним

Піцу люблять дорослі і діти, так що на перший погляд може здатися, що упаковка зовсім не важлива. З іншого боку, серед усього розмаїття виробників і закладів так важливо виділитися, і тут на допомогу приходять яскраві та креативні дизайни. Тому ми в Evopack розібралися, на що потрібно звернути увагу в першу чергу.

Дизайн повинен бути таким, що запам’ятовується

Тут нічого нового – важливо, щоб клієнти з першого погляду відрізняли вашу упаковку і добре її запам’ятали. Особливо це стосується нових продуктів, які тільки виходять на ринок. Тут на допомогу приходить професійне брендування. І тривалий аналіз конкурентів. Наприклад, якщо у вашому місті частіше зустрічаються мінімалістичні упаковки, можна поекспериментувати з яскравими кольорами, строкатими патернами або навіть коміксною стилістикою. І навпаки. Але пам’ятайте, що для складного друку доведеться шукати виробників з відповідним обладнанням та потужностями.

Персональне ставлення

Це секрет успіху сучасних продажів. Кожен покупець повинен відчувати себе особливим. Тут допоможуть дрібні записки рукописним шрифтом, побажання, передбачення або, наприклад, друк обраних відгуків.

Елемент інтерактиву

Піца – той самий продукт, де можна дозволити собі трохи пустощів. Тому інтерактивний дизайн тут може бути дуже до речі, не дивлячись на загальну тягу до мінімалізму. Загадки, кросворди, ребуси, невеликі ігри, наклейки, жарти, забавні новини і факти – все те, з чим покупець так чи інакше буде взаємодіяти. Такий метод особливо добре працює з молодою аудиторією.

Персонажі і маскоти

Створіть для свого бренду впізнаваного персонажа або декількох. Це може бути кухар, який готував цю піцу, забавна істота, яка любить її їсти – все, що завгодно. Це теж своєрідна форма інтерактиву, і такий дизайн точно не залишиться без уваги. Можливо спочатку здається, що це швидше прийом для дітей, але в реальному житті він працює майже безпрограшно. А ще це відмінний простір для подальших ідей – створення стікерів, брелків та інших брендованих товарів, які будуть дійсно подобатися людям.

Технічні особливості

Звичайно, навіть найкращий дизайн не допоможе, якщо коробка банально неправильно сконструйована. А з піцою, яка повинна залишитися цілою і гарячої, це удвічі важливіше. Саме тому ми не радимо експериментувати з конструкцією, перевіреною роками. Тим більше, є кілька варіантів на вибір – квадрати, восьмикутники, трикутники для окремих шматочків. Краї і кути можна зробити прямими або похилими.

У коробці для піци обов’язково повинна бути вентиляція, як і для всіх продуктів, які упаковуються гарячими. Інакше всередині буде накопичуватися конденсат, а коробка і піца просто деформуються і розм’якнуть.

Сам картон повинен бути міцним і щільним, щоб витримувати вагу і температуру піци. І щоб при цьому її можна було взяти, не обпалюючи руки. Найкраще зарекомендував себе гофрокартон, який відмінно підходить для упаковки харчових продуктів в цілому.