Застосування паперу в дизайні інтер’єру

Папір в інтер’єрі – це давно вже не тільки шпалери. У нього є десятки застосувань, адже це тільки на перший погляд матеріал здається непрактичним і недовговічним. Декор, килимки, абажури, інсталяції – все що завгодно! Декілька цікавих ідей від Evopack!

 1. Орігамі. Найпростіші фігурки орігамі можна використовувати для прикраси кімнати. Зібрати з них настільні композиції або панно, зробити штору або гірлянду, розвісити на світильники або полки.
 2. Гірлянди. Найпростіший і очевидний спосіб використовувати папір в інтер’єрі – креативні гірлянди. Вони можуть бути плоскими і об’ємними, білими і кольоровими, простими і складними. Їх можна розвішувати як і де завгодно, і міняти під настрій.
 3. Об’ємні фігури. Це дуже яскрава і ефектна ідея. Зробити 3D-фігуру самостійно з нуля і без досвіду може бути важкувато. Але зараз продаються готові набори зі схемою, листами і всім необхідним. Впорається навіть новачок! Фігуру можна повісити на стіну або, наприклад, прикрасити комод.
 4. Мотиваційний постери. Любителям мінімалізму сподобаються прості і лаконічні постери з мотивуючими написами та побажаннями. До речі, відмінний привід попрактикуватися в каліграфії.
 5. Квілінг. Техніка створення аплікацій зі згорнутих вузьких смужок паперу відкриває безмежний простір для уяви. Навіть найпростіші панно та аплікації в такому стилі виглядають дуже яскраво і стильно.
 6. Колажі. Кольоровий папір, вирізки, старі журнали і газети – все це можна пустити на креативні колажі. Особливо такий декор хороший в інтер’єрах з елементами лофту або поп-арту.
 7. Паперові квіти. Зі звичайного, пакувального або гофрованого паперу можна зробити такі розкішні букети, що з відстані їх не відрізнити від живих. Чудовий декоративний елемент! До того ж, вони не в’януть і не вимагають догляду. А крім букетів з бутонів можна зібрати гірлянди або об’ємне панно на стіну.
 8. Фітопанно. Це своєрідна імітація зеленої стіни з моху і живих рослин. Тільки в паперовому виконанні вона не вимагає догляду, не жовтіє і не завдає клопоту. Такий декор дуже близький до концепції квіткових букетів.
 9. Паперовий циферблат. Кілька аркушів паперу або старих газет допоможуть до невпізнання перетворити старий некрасивий годинник. Потрібно залишити сам механізм, обклеїти основу папером і прикрасити на свій смак: хоч розписом, хоч декупажем. Головне, щоб поверхня залишалася гладкою і стрілка могла вільно рухатися.
 10. Рой метеликів. Рой метеликів, зібраних в цілісну композицію – це тільки один з небагатьох прикладів використання паперу. Також це можуть бути птахи, листя, квіти, все що завгодно. Ідеально підійдуть двосторонні різнокольорові листи, які красиво виглядають з будь-якого ракурсу.
 11. Об’ємні аплікації. Ця ідея тісно пов’язана з попередньою. Дуже ефектно виглядають різнокольорові абстрактні або рослинні композиції. Для дитячої це взагалі незамінна знахідка.
 12. Підставки під сервірування. Зі щільних кольорових листів можна вирізати красиві серветки-підставки під тарілки і прибори. Це дуже ефектне і в той же час бюджетне рішення для святкового декору, або якщо просто захотілося змінити обстановку.