Професійні чорнила для друку

Існує кілька різновидів чорнил для принтерів, і у кожного з них є свої особливості і завдання. Ми в Evopack точно знаємо, коли і яку фарбу потрібно використовувати, і хочемо поділитися корисною інформацією.

Водорозчинні чорнила

По суті, це однорідна кольорова емульсія. Вони добре поєднуються, мають високу плинність і відрізняються багатством та різноманітністю відтінків. Але також вони вимагають спеціального фотопаперу, інакше фарба просто потече плямами. Крім того, у них мінімальна стійкість до вологи і ультрафіолету.

Пігментні чорнила

У пігментних чорнилах частки барвника цілком відчутні. Під час друку вони начебто зчіплюються між собою, за рахунок чого виходить чітке і красиве зображення. Пігментні чорнила не такі насичені і яскраві, як водорозчинні, але зате більш стійкі. Вони добре підходять для чітких деталізованих зображень. Дуже часто чорні чорнила – за замовчуванням пігментні, незалежно від типу інших.

Чорнила на масляній основі

Масляні чорнила забезпечують високу стійкість і якість зображення. Вони не розтікаються, швидко сохнуть і забезпечують чітке контрастне перенесення кольорів. Масляні чорнила вимагають спеціального покриття основи і використовуються в пристроях з п’єзоелектричними головками. Але вони не дуже популярні через ціну.

Сублімаційні чорнила

Це спеціальний барвник для друку зображення на інших матеріалах – порцеляні, пластику, текстилі. За складом вони схожі на пігментні. Зображення друкується на спеціальній термоплівці, а вже потім переноситься на основу. Там воно довго зберігає початковий вигляд, не розтікається і не тріскається.

Текстильні чорнила

Використовуються, відповідно, для друку на тканині, тому не підходять для звичайних принтерів. У своїй основі вони теж пігментні. Такі чорнила стійкі до ультрафіолету, механічних впливів, високих температур і побутової хімії. Барвник міцно зчіплюється з волокнами тканини, при цьому не впливаючи на її властивості. Тканина залишається еластичною та пропускає повітря.

Світлостійкі чорнила

Це чорнила для струменевого принтера, які забезпечують якісний друк фотографій, календарів, афіш, плакатів, постерів, рекламних матеріалів і подібних виробів. Суть відбивається в самій назві. Формула стійка до ультрафіолетових променів, за рахунок чого пігмент дуже довго не вицвітає на світлі. Саме тому світлостійкі чорнила використовують в тому числі для друку вуличної реклами та інтер’єрного декору. Їх не доведеться часто оновлювати, а це значна економія. Крім того, світлостійкі чорнила дають гарні і плавні переходи відтінків, насичені кольори і високу якість продукції.

Медичні чорнила

Ще одна специфічна категорія, але на цей раз для медичних установ. Такі чорнила потрібні для друку результатів ультразвукових досліджень і рентгену. Вони ж підходять для роздруківки будь-яких зображень на будь-який плівці, тож іноді використовуються і для поліграфічних потреб. При нанесенні барвник не розтікається і миттєво висихає.