Сфери використання палітурного картону

Палітурний картон – це той самий міцний і щільний картон, який використовується для оформлення книжкових палітурок та обкладинок. З нього роблять альбоми, щоденники, блокноти та інші друковані видання. Він відрізняється пористою структурою і легко набуває необхідної форми, але при цьому не ламається на згинах. Обкладинки з нього міцні та зносостійкі. А завдяки високому поглинанню він чудово підходить для різних видів друку. З палітурного картону роблять рамки для картин, футляри та скриньки. Товщина залежить від призначення.

Зовні палітурний картон нагадує гофрований, але відрізняється специфікою виробництва. Основна сировина – рослинні волокна грубого помелу, що забезпечує пористу структуру матеріалу. Він добре поглинає вологу та легко ріжеться.

Замовити палітурний картон під різні завдання ви можете у нас у Evopack. Він буває різних видів, залежно від співвідношення целюлози та переробленої сировини у складі. Наприклад, для виробництва палітурного картону марки А використовується целюлоза та деревна маса – це найміцніший варіант і його можна використовувати багаторазово. З нього роблять папки, пазли та подібні вироби. Для марок Б та ПКС використовується тільки невибілена целюлоза. Шари склеюють між собою спеціальним клеєм.

Палітурний картон у виробництві упаковки

З палітурного картону роблять не тільки обкладинки книг, а й різноманітні коробки та короби. Наприклад, для харчових продуктів, щоб повністю зберегти якість та товарний вигляд. Палітурний картон добре зберігає тепло, захищає від запахів та вологи. З деяких марок роблять навіть валізи. Товщина матеріалу варіюється в середньому від 0,5 до 3 мм, тому можна вибирати. Крім того, палітурний картон буває вибіленим і кольоровим. Іноді його обробляють антисептиком для захисту від грибка та плісняви.

Упаковка з палітурного картону не боїться механічних навантажень. Він не ламається і не згинається, а при виробництві його легко різати, штампувати, робити перфорацію, наносити логотипи та технічну інформацію.

Інші сфери застосування

Крім пазлів для дітей з палітурного картону роблять лялькові будинки, ігрові фігурки та подібні вироби. Він добрий для багаторазового використання. З нього ж роблять будиночки для хатніх тварин, підставки, органайзери і навіть інтер’єрний декор. Його використовують при виготовленні головних уборів із чіткою формою – наприклад, для кепок та бейсболок.

Палітурний картон широко використовується в рукоділлі, а особливо в скрапбукінгу. З нього роблять декоративні обкладинки та листівки, причому їх можна прикрашати навіть великими важкими деталями – матеріал все витримає та не деформується. За рахунок пористої структури він добре вбирає клей, тому на нього можна клеїти папір, текстиль, штучні квіти та мішуру, стрази, намистини, мережива, пір’я та все що завгодно.

З палітурного картону роблять полотна та інші матеріали для малювання. Для нього добре підходять фарби для декупажу – акрилові, крейдяні і навіть сухі. На нього можна наносити глазур, перламутр, глітер, металіки та інші незвичайні покриття.