Як упакувати крихкий або негабаритний вантаж

З пересиланням і продажем більш-менш стандартних товарів все зрозуміло. Але як упакувати крихкий або негабаритний вантаж? Відповідь на ці питання точно знаємо ми в Evopack! Розберемося поступово.

Упаковка крихких вантажів

До крихких вантажів відноситься скло, кераміка, фарфор, дрібна побутова техніка та електроніка. А також ряд медикаментів і медичного обладнання, продуктів харчування і навіть живі рослини. Все, що може пошкодитися при транспортуванні.

  • Головний помічник в упаковці крихких вантажів – повітряно-бульбашкова плівка. Є багато різних розмірів для упаковки будь-яких товарів, від крихітних чашок до гігантських статуеток і техніки. Буває двошарова і тришарова бульбашкова плівка. А ще з неї роблять готові пакети стандартних розмірів.
  • Конверти з повітряною подушкою підходять для пересилання дрібних тендітних товарів. Зовнішній шар виготовлений з міцного крафт-паперу, а внутрішній – з тієї ж повітряно-бульбашкової плівки. Такі конверти можна використовувати відразу для відправки.
  • Папір, пінопластові гранули та подібні м’які і дрібні заповнювачі потрібні, щоб в коробці не залишалося порожнеч. Важливо, щоб крихкі товари не торкалися одне одного і не були у «вільному польоті».
  • Коробки з гофрокартону – відмінний вибір для крихких товарів, яким недостатньо конвертів і пакетів. Вони самі по собі надійно захищають і відмінно амортизують, а в поєднанні з наповнювачами це оптимальний варіант. Тим більше, гофротара легка, компактна і її використовують майже всі перевізники і транспортні компанії.

Упаковка негабаритних вантажів

До негабаритних товарів відноситься велика побутова техніка, на кшталт холодильників або пральних машин. А також монітори, телевізори, тренажери, велосипеди та спортивний інвентар. А ще товари для будівництва і ремонту, від дверей до металопрофілей, генератори, садова техніка, специфічне обладнання і багато іншого. Більшість цих товарів не тільки громіздкі, але ще і вимагають дбайливого поводження.

  • Упаковка негабаритних вантажів обов’язково повинна бути міцна і ударостійка. Принципово важливо, щоб вона витримувала вагу самого вантажу. Для цього існують окремі багатошарові марки гофрокартону – з 5-7 шарів.
  • У той же час упаковка не повинна робити вантаж ще більш габаритним. Бажано, щоб вона була максимально компактною і ергономічною для перевезення і зберігання на складах.
  • Обов’язково потрібні високі амортизуючі якості, щоб вантаж всередині не пошкодився при трясці або від удару. Особливо це стосується техніки.

Для упаковки негабаритних вантажів використовується гофрокартон, різноманітні плівки і деревина. Плівка захищає від зовнішніх впливів, вологи, пилу і просто від доступу сторонніх осіб. Гофрокартон міцний, щільний, відмінно амортизує, але при цьому зовсім легкий. Дерев’яні обрешітки використовується, коли потрібна додаткова міцність тари.

Крім того, упаковка може бути каркасною – у вигляді коробки або ящика, причому між виробом і тарою залишається відстань. Або обгортковою, коли вантаж обертається листом. Це зручно для розібраних меблів, панелей, металопрофілю. У будь-якому випадку, спосіб упаковки завжди підбирається індивідуально з урахуванням параметрів і специфіки конкретного вантажу. Так що вона може бути різних форм і розмірів.