Специфіка виготовлення стрейч-плівки та її види

Стрейч-плівка – незамінний матеріал, який використовується окремо і в поєднанні з іншими видами упаковки. У тому числі і з гофрокоробами, тому ми в Evopack хочемо розповісти про неї докладніше.

Стрейч-плівка – це полімерна плівка, що розтягується і шари якої при використанні прилипають один до одного, але не прилипають до продукту. Специфіка застосування визначається конкретними різновидами і її призначенням.

  • Харчова стрейч-плівка використовується для упаковки продуктів в продажу і в побуті. У складі немає небезпечних компонентів, вона не пропускає запах і вологу, не має свого запаху, відмінно розтягується і створює щільну гладку упаковку. Харчова плівка ніяк не впливає на властивості продукту. Її роблять прозорою, щоб вміст добре проглядався. Деякі серії можуть пропускати повітря всередину і випускати вологу назовні. Така «дихаюча» плівка хороша, наприклад, для овочів і фруктів.
  • Технічна стрейч-плівка використовується для упаковки непродовольчих товарів. Наприклад, для обмотки ящиків або фіксації палет. Вона товстіша, міцніша, і окремі серії підходять навіть для важких негабаритних вантажів. Ця плівка стійка до проколів, розривів і іншим випадковим пошкоджень. Вона не пропускає всередину нічого, включаючи масло, і надійно фіксує товари між собою.

З яких матеріалів виготовляють стрейч-плівку?

Для виробництва стрейч-плівки використовуються кілька різних полімерних матеріалів.

  • Поліетилен – нейтральний варіант. Така плівка недорога, не містить шкідливих компонентів і досить добре захищає продукт. Але вона не розрахована на серйозні навантаження. Товщина – приблизно 6-12 мкм.
  • Плівка з поліетилену з термоусадковими властивостями міцніша. Товщина – від 25 до 100 мкм. Це хороший варіант для технічних потреб, так що її використовують при упаковці вантажів під час транспортування.
  • З полівінілхлориду роблять харчову плівку середньої товщини – 8-20 мкм. Вона може бути прозорою або кольоровою. Ця плівка пропускає повітря, але захищає від пилу і бруду.
  • Стрейч-плівка з полістиролу і полімеру ЕВА відрізняється підвищеною міцністю і бар’єрними властивостями. Вона стійка до пошкоджень і з хімічно нейтральним складом.

Технології виробництва стрейч-плівки

Для виготовлення багатошарової стрейч-плівки в рулонах найчастіше використовується технологія плоскощілинної екструзії. Зовнішні шари такої плівки відмінно злипаються один з одним, а внутрішні забезпечують міцність і розтягування. В основному кількість шарів варіюється до 5-7. Така плівка добре підходить для автоматичного і напівавтоматичного пакування.

Метод видувної екструзії дуже зручний для виробництва рукавів зі стрейч-плівки. Таким чином можна робити полотно різної товщини, міцності і еластичності. За цим принципом виготовляють побутову плівку і плівку для легкої промисловості. Її ж використовують на невеликих складах і в магазинах. Найчастіше в такій плівці 2-3 шари. Для виготовлення використовується поліетилен низької щільності і його сополімери. Полотно може розтягуватися до 300-330% від первісної довжини.