Види скотчу. Як правильно вибрати та використати скотч

Скотч – це плівкова стрічка, на яку нанесено клейове покриття. Ми в Evopack точно знаємо, яким він буває і де використовується. Розповідаємо про різні види, їх вибір і застосування.

  1. Канцелярський скотч. Це простий побутовий та офісний різновид для склеювання картону, паперу, папок і маленьких упаковок. Зазвичай він досить тонкий, 1,5-2,5 см в ширину. Зате досить непомітний. Найчастіше зустрічається прозора стрічка, але бувають і кольорові – для маркування або декору.
  2. Пакувальний скотч. Як очевидно з назви, використовується для упаковки. Це один з найбільш універсальних і популярних видів, разом з канцелярським. Якість зчіпки залежить від якості і товщини клейового шару. Ширина стрічки визначає міцність з’єднання. Для різних упаковок використовується скотч від 24 до 75 мм завширшки і від 38 до 54 мкм завтовшки. Крім звичного прозорого і коричневого бувають і інші кольори.
  3. Брендований скотч. Це практично той самий пакувальний скотч, але з нанесеним логотипом для маркування продукції. Дуже корисний маркетинговий прийом для комплексного просування бренду у всіх аспектах. Для нанесення зображення використовується поверхневий або міжшаровий друк. Перший швидший і доступніший, а другий – довговічніший і яскравіший.
  4. Двосторонній скотч. Він відрізняється тим, що клейкими є обидві сторони. Найчастіше він використовується в будівництві та під час ремонтних або монтажних робіт. А ще – для кріплення різноманітного декору. Якість і товщина такого скотча залежить від типу основи. Вона може бути паперовою, тканинною, спіненою або пропіленовою. Зовнішній шар захищений спеціальним вощеним папером, яка знімається після наклеювання.
  5. Малярський скотч. Його ще називають крепованим. Це клейка стрічка на паперовій основі з мінімальним клейким шаром, що дозволяє легко зняти її після закінчення робіт. Вона потрібна для захисту окремих ділянок під час будівельних або ремонтних робіт. Наприклад, при фарбуванні або нанесенні штукатурки. Ще її зручно використовувати для маркування.
  6. Електроізоляційний скотч. Це та сама ізоляційна стрічка, яка не проводить електрику, тож використовується при монтажі кабелів і для ізоляції. Вона еластична, різнобарвна і дуже зручна.
  7. Армований скотч. Це скотч підвищеної міцності, укріплений текстильними волокнами. Він вологонепроникний, так що широко застосовується для сантехнічних потреб. Така стрічка використовується для герметизації різних стиків, тріщин, швів, щілин та інших ділянок. Вона дуже міцна і дуже клейка, тому іноді її використовують і в упаковці для найважчих вантажів.
  8. Алюмінієвий скотч. Це стрічка з фольги з клейовим шаром. Її основне призначення – теплоізоляційне, тому що алюмінієва фольга витримує до 350 градусів.
  9. Металізований скотч. Цей вид частково схожий з попереднім, але витримує тільки до 80 градусів. Його головна перевага – максимальна міцність, так що його теж використовують для закріплення швів і стиків. Наприклад, при монтажі трубопроводів або для ізоляції сполучних швів.
  10. Сигнальний скотч. Це яскравий і клейкий кольоровий скотч для маркування тих чи інших об’єктів. Він миттєво схоплюється з основою і його дуже складно відірвати. Є окремі світловідбиваючі серії. Таку стрічку наносять на одяг, машини та інші поверхні, щоб відзначити їх в темний час доби.