В яких цілях можна використовувати гофрокартон?

Гофрокартон – один з найбільш універсальних пакувальних матеріалів. Сфера його застосування практично безмежна і в побуті, і в промислових масштабах. Його однаково успішно використовують у будинку для зберігання взуття і техніки, в офісах – для систематизації архівів і документів, на складах – для зберігання і транспортування, на виробництвах – для упаковки і продажу продукції.

Розберемося докладніше!

Гофрокартон на виробництвах і підприємствах

Упаковка з гофрокартону практично витіснила з ринку пластик і дерево. А все тому, що вона дешевша, легша, практичніша і екологічніша. Її легко перевозити і зберігати, а потім – утилізувати. Сфера застосування такої тари майже не обмежена. Вона затребувана навіть на специфічних підприємствах з особливими вимогами:

  • Харчових;
  • Хімічних;
  • Фармацевтичних;
  • Будівельних;
  • Парфюмерно-косметичних;
  • Поліграфічних, тощо.

Де ще використовується гофрокартон?

На гофрокартон можна наносити будь-які малюнки і фарбувати його в будь-які кольори. А значить з нього вийде брендова упаковка для продажу товарів, корпоративних подарунків і сувенірів. Гофроупаковку використовують при оформленні стендів і промо-матеріалів на виставках і презентаціях.

В офісах і архівах гофрокоробки з кришками чи без – найпростіший та бюджетний спосіб сортувати і зберігати документи та інші матеріали. До них можна замовити роздільники і вкладиші. Коробки легко маркуються, щоб завжди можна було визначити вміст.

У вантажоперевезеннях гофрокартон – беззаперечно найцінніший і найважливіший матеріал. Його використовують і для переїздів, і для транспортування обладнання. Офісна техніка в амортизуючій коробці залишиться в цілості й схоронності, а особисті речі співробітників в невеликих ящиках не будуть плутатися між собою.

Як кількість шарів гофрокартону впливає на сферу його застосування?

Головний критерій щільності і міцності гофрокартону – кількість шарів. Плоский шар називається лайнер, а хвилястий – флютинг.

  • Двошаровий картон – єдиний, який продається в рулонах. Він складається з одного плоского і одного відкритого хвилястого шару. Це універсальний обгортковий і підкладковий матеріал, тому що він добре гнеться і досить еластичний. Його використовують, наприклад, для обмотки меблів або упаковки лампочок.
  • З тришарового гофрокартону роблять коробки для легкої продукції. Він добре підходить для внутрішніх вкладишів і роздільників, тому що досить тонкий і пружний одночасно. З нього роблять упаковку для тендітних продуктів.
  • П’ятишаровий гофрокартон набагато міцніший. Його часто використовують для упаковки фруктів, овочів, м’яса, риби та інших харчових продуктів. Він витримує значну вагу. Такі коробки підходять для великогабаритної побутової техніки, на зразок плити, холодильника або пральної машини.
  • Семишаровий картон досить рідкісний, але він найміцніший. Він легко витримує несприятливі погодні умови, удари, трясіння і вібрації. З нього роблять тару, яка витримує до 2 тонн. Наприклад, короби для перевезення або захисту промислового обладнання. Його ж використовують в будівництві для заповнення прорізів і створення тимчасових перегородок. З семишарового гофрокартону виходять найефективніші амортизуючі прокладки.

З 2005 року ми в Evopack встигли обробити більше 400 мільйонів квадратних метрів картону. У нас ви знайдете упаковку будь-яких видів і розмірів, або можете замовити власну за своїм проектом!