Недоліки та переваги упаковок з картону

Упаковка з такого матеріалу, як картон є достатньо практичним та популярним засобом для надійного, бережного пакування, зберігання, транспортування найрізноманітніших товарів, продукції чи харчів. В основі самої сировини подібного виду упаковки є натуральна й екологічно чиста целюлоза. В такій упаковці абсолютно безпечно зберігати та транспортувати харчові продукти. Упаковка з картону утилізується безпечним для навколишнього середовища способом, чого не можна гарантувати при утилізації виробів  поліетилену.

Основні плюси і переваги упаковки з картону

Картон є абсолютно нешкідливим матеріалом для зберігання продуктів харчування, ліків, дитячих продуктів та предметів одягу. Дана сировина є природнього, натурального походження. Відповідно картонна упаковка не є шкідливою для здоров’я людини. Матеріал не змінює свого хімічного складу і не є токсичним при впливі різноманітних зовнішніх чинників. Наприклад таких, як зміна температурного режиму.

В процесі виробництва целюлозу отримують шляхом переробки вторсировини та натуральної деревини. Саме тому дана сировина не є дорогою. Целюлоза навіть дешевша за такий матеріал, як нафта, що активно використовується при виробництві полімерної продукції для подальшого виробництва полімерного упаковочного матеріалу. Економія фінансових коштів теж являється суттєвою перевагою, якою володіє упаковочна продукція з картону.

Для технологічного процесу при виготовленні картонної упаковки потрібно значно менше енергетичних затрат порівняно з виготовленням іншого виду тари. Наприклад, жестяної чи полімерної.

Варто також зазначити, що картонна тара відрізняється особливою презентабельністю, оскільки на картонну поверхню достатньо легко можна наносити різноманітні зображення, написи та логотипи виробників різноманітної продукції. Можливість нанесення різноманітної текстової інформації позитивно впливає на транспортування товарів, що знаходяться всередині упаковки. Особливо, якщо такі товари чутливі до механічного впливу в процесі їх транспортування. В першу чергу це стосується електроніки, побутової техніки чи виробів з кришталю, скла.

Картон володіє достатньою щільністю, щоб легко оберігати товари і продукцію від забруднення, механічного пошкодження. Тара з картону має чітко оприділені форми. За рахунок цього упаковка може володіти різною вмістимістю для збереження й транспортування різногабаритної продукції.

Недоліки картонної упаковки

Поряд з перевагами також варто відмітити й деякі недоліки картонної тари. Наприклад такі, як вразливість до впливу вологи. Упаковка з картону не буде надійною при зберіганні в ній предметів у вологому приміщенні. При втягуванні вологи матеріал стає більш м’яким. Целюлоза легко піддається впливу вогню, легко загоряється й достатньо швидко горить.

Гризуни, які можуть бути на складі, також часто полюбляють гризти картон й можуть без проблем добратись до того вмістимого, що зберігається в середині картонної упаковки. Вище зазначені недоліки не є суттєвими при якщо дотримуватись простих правив техніки безпеки в процесі використання картонної тари. Адже переваги в картонної упаковки значно вагоміші за зазначені вище недоліки.