Основні принципи та етапи утилізації паперу

З паперу роблять буквально все – журнали, книги, упаковку, серветки і багато іншого. На ньому ведеться діловодство. Звісно, питання утилізації стоїть не на останньому місці. Але чи знаєте ви, як вона здійснюється?

Грамотна утилізація паперу – найважливіший етап боротьби за екологію і збереження природних ресурсів. Особливо важливо, щоб цим питанням не нехтували офіси, виробничі підприємства, архівні служби і інші комерційні структури. Адже папір в загальній масі становить трохи менше половини всіх твердих відходів. Але щоб його можна було переробити, його не можна викидати в загальні сміттєві контейнери.

Що можна відправити на переробку?

Різні види паперу переробляються по-різному. Наприклад, найкраще переробляються газети, журнали, картон, звичайний газетний папір, брошури, рекламні буклети і подібні матеріали. А ось набагато гірше – пакувальний папір, листи для заміток і все інше, де є додаткове клейове або захисне покриття.

Погано переробляється подрібнений папір. Але тут проблема в специфіці роботи обладнання. Дрібна сипуча маса може привести до поломки, тому її складають в картонні коробки.

Найчастіше не переробляються коробки від піци, картонні стаканчики, паперові рушники та серветки, обгортки від цукерок, брудний і вологий папір. Складно переробляється ламінований картон, і дуже часто така переробка недоцільна з економічної точки зору. Але технології не стоять на місці, і вже зараз його використовують при виробництві утеплювачів, пресованих будівельних матеріалів і навіть м’якої черепиці.

Залежно від структури матеріалу, різні листи витримують від 3 до 7 циклів переробки. Після цього волокна стають непридатним навіть в якості домішку. Зате використання вторинної сировини дозволяє істотно знизити собівартість кінцевого продукту.

Як проходить процес утилізації?

Спочатку макулатуру складають у спеціальні розбивачі, які розпускають листи на волокна. Все відбувається за рахунок швидкого обертання у воді. У той же час відокремлюються всі сторонні включення, і суміш очищають від домішок, важких частинок і іншого сміття.

Картон і матеріали зі складним складом проходять ще й термічну обробку. Це потрібно, щоб позбутися від клею, воску, парафіну та інших включень. Після цього паперову масу остаточно подрібнюють, ще раз очищають і знебарвлюють. Якщо вторинна сировина використовується для виробництва високоякісного друкарського паперу, потрібна додаткова обробка. На цьому етапі в масу знову додають домішки. Потім її прокочують на спеціальному станку.

Зазвичай процес переробки макулатури проходь в конвеєрному режимі. У ланцюг входять подрібнювальні машини, дробарки, центрифуги для очищення, спеціальне обладнання для очищення від домішок, протиральні сітки і пристрої для прокатки. Специфіка конкретної конвеєрної лінії може змінюватися, в залежності від типу сировини і кінцевого продукту, але загальний принцип залишається тим же.