Картон або пластик: яка упаковка краще?

Всі, хто стикається з необхідністю упаковувати товар або відправлення, рано чи пізно вибирає між картоном і пластиком. Тому ми в Evopack вирішили остаточно розібратися, який же варіант кращий. І для цього пройдемося основними критеріями вибору.

1. Надійність

Тут обидва матеріали йдуть практично нарівні, тому що сучасний багатошаровий гофрокартон не поступається пластику в міцності і жорсткості. Однак все-таки пластик стійкіший до ударних навантажень і інших механічних впливів. А ще він зовсім вологонепроникний. Багатошаровий гофрований картон теж не протікає швидко, але тим не менше він поступово розмокне.

2. Естетика

Сучасні технології дозволяють створювати упаковки з будь-яким дизайном. І з цієї точки зору не має значення, пластик там або картон. Але варто зазначити, що картон відкриває широкі простори для експериментів з друком і подальшою обробкою. Це завжди стильно, ефектно і до того ж недорого. Це може бути дуже зручно для реклами і просування. А ось пластик хороший тим, що він буває прозорим. Хоча ефекту прозорості можна домогтися і на картонній тарі – завдяки віконцям з плівкою.

3. Екологія

З екологічної точки зору картон безперечно виграє у пластику. По-перше, він переробляється. По-друге, більшість гофрокоробів створюються з уже переробленої сировини. При його виготовленні не використовуються токсичні речовини, і він нічого не виділяє навіть при загорянні. А ось пластик не може похвалитися такими успіхами.

4. Безпека

Цей момент стосується в основному харчової та хімічної продукції. Пластик не абсолютно інертний, і не може контактувати з деякими речовинами. Крім того, він не підходить для гарячої чи теплої продукції, тому що може виділяти канцерогени при нагріванні. Для цього доведеться пошукати спеціальні види пластика, що вже складніше і дорожче. А ще вентильований екологічний картон продовжує термін придатності харчових продуктів, включаючи свіжі овочі, фрукти і зелень. До того ж, всередині не скупчується конденсат. А ось для охолоджених і заморожених товарів краще обрати пластик, що не промокне при розморожуванні або перепаді температур.

5. Тренди

Це впливає в першу чергу на популярність товару серед споживачів. Зараз в моді еко-тренди і турбота про навколишнє середовище, тому картонна упаковка відразу викликає прихильність до себе і більше довіри. Причому зараз актуальний картон з мінімалістичним оформленням, так що не доведеться витрачатися на друк і декор. Чим природніше – тим краще.

6. Вартість

Вартість пластика і картону для виготовлення упаковки приблизно однакова. Це бюджетні матеріали, і остаточна ціна завжди залежить від особливостей конкретної тари.

7. Зберігання і транспортування

При транспортуванні і під час вантажних робіт гарні обидва види упаковки. Особливо, коли мова йде про стандартні ящики стандартних типорозмірів. Але є ще один нюанс: картонні коробки можна розібрати і зберігати в плоскому вигляді, а потім використовувати повторно. З пластиком це не вийде, і при зберіганні він займає набагато більше місця.