Стрейч плівка та сфери її застосування

Універсальна стрейч плівка використовується в промисловості, на виробництвах і в побуті. Це найбільш практичний пакувальний матеріал для будь-яких завдань: від упаковки хліба вдома до транспортування нових меблів або цінного обладнання. Харчову промисловість вже неможливо уявити без стрейч плівки. Не обійдеться без неї і жоден переїзд.

Пакувальні матеріали – наш профіль. Тому ми в Evopack дізналися все про виробництво та застосування стрейч плівки, і готові ділитися!

Що це таке?

Свою назву стрейч плівка отримала за еластичність і здатність тягнуться, адже в перекладі з англійської «stretch» – це буквально «розтягуватися». Основна сировина – полімери та сополімери етилену. Саме вони забезпечують цю здатність приймати будь-яку форму. Готова плівка продається рулонами і може бути різної ширини, щільності і прозорості. Від інших плівок стрейч відрізняється тим, що її можна розтягнути буквально в 5-6 разів, і при цьому її властивості не постраждають.

Виробництво стрейч плівки

Класичний метод виготовлення стрейч плівки – видувна екструзія. Технологія з’явилася ще в сімдесятих, і до сих пір вважається бюджетною і ефективною. За таким принципом часто роблять більш щільні пакувальні матеріали, що використовуються в промисловості та сільському господарстві.

Друга технологія – плоскощілинна екструзія. Вона дозволяє робити багатошарову плівку. Сучасні виробники від 5-7 шарів дійшли до 21. Іноді такий матеріал називають агріфлекс.

Ручна і машинна стрейч плівка

За рахунок того, що плівка потрібна і в господарстві, і в промисловості – є різні види.

  • Ручна намотується вручну. Саме її ми купуємо додому, і її ж використовують в офісах та на малих підприємствах. Найчастіше це стандартний рулон шириною 50 см. Товщина зазвичай – до 20 мкм.
  • Машинна плівка використовується там, де процес упаковки автоматизований. Потрібно правильно підібрати втулку з урахуванням довжини та навантаження, на які розраховані палетообмотувачі. Така плівка міцніша і вона дозволяє гнучкіше варіювати щільність обхвату вантажу, а з нею і витрату пакувального матеріалу.

Категорії стрейч плівки

За щільністю і характеристикам стрейч плівку можна розділити на кілька великих категорій:

  • Обгорткова плівка або клінг – найтонша плівка для упаковки харчових продуктів. Її використовують вдома, в магазинах і супермаркетах. Зазвичай товщина такої стрейч плівки не перевищує 10 мкм.
  • Щільна пакувальна плівка використовується на виробництвах і в сільському господарстві. Її товщина варіюється від 15 до 30 мкм, і це вже повноцінний пакувальний матеріал. Вона добре підходить для упаковки цілих партій нехарчових товарів.
  • Плівка з сополімерів етиленвінілацетатів відрізняється посиленими бар’єрними властивостями. Вона найміцніша, але мало поширена через ціну і специфіку виробництва.

Переваги стрейч плівки

За рахунок того, що товщина і щільність плівки можуть варіюватися, її легко підібрати під будь-які завдання. При правильній упаковці вантажу її майже неможливо пошкодити або проколоти. Шари добре склеюються і щільно прилягають один до одного без притискання і ризику пошкодження вантажу. Плівка надійно фіксує предмети, які не можна трясти. Вона захищає від бруду, пилу і вологи, не боїться температурних перепадів. За рахунок того, що стрейч плівка прозора, завжди видно, що саме в неї упаковано.