Сучасні розробки у сфері поліграфії

Незважаючи на непростий рік та умови пандемії, сфера поліграфії не стоїть на місці та продовжує стрімко розвиватися. Сьогодні ми в Evopack хочемо розповісти вам про найцікавіші сучасні розробки.

Але спочатку варто розібратися, що таке інновації у поліграфії загалом. В основному, сюди належать технології, які дозволяють підвищити продуктивність без втрати якості та скоротити терміни випуску продукції. Для цього потрібно не лише створювати нове обладнання, а й переосмислювати існуючі рішення.

До сучасних інноваційних технологій у поліграфії можна віднести:

  • Створення фактурного зображення;
  • Гібридне лакування;
  • Лентикулярний друк;
  • Бронзування;
  • Використання ароматизованих фарб та лаків;
  • Metal FX та інші спецефекти.

Зупинимося на деяких із цих рішень докладніше.

Лентикулярний друк

Така технологія передбачає створення об’ємної картинки із тривимірним ефектом. Зображення наноситься на пластикову основу, і частина його потрапляє під спеціальну лінзу. Саме ця лінза створює бажаний оптичний ефект. Цю технологію вже успішно застосовують у сфері реклами, при виробництві листівок, щоденників та іншої поліграфічної продукції. Поки що вона досить дорога та складна, але вона продовжує успішно розвиватися.

Гібридне лакування

Гібридне лакування давно та благополучно використовується у США та Європі. Готове зображення не тільки виглядає більш якісним і ефектним, але ще й приємніше на дотик. Для цього потрібне спеціальне обладнання та спеціальні фарби, які поєднують у собі властивості олійних пігментів та ультрафіолетового лаку.

Бронзування

На зображення наноситься спеціальний бронзовий порошок та особливі барвники. Для закріплення використається клей для бронзування. Готова «картинка» виглядає дуже ефектно та дорого. Насправді сам метод далеко не новий, але останнім часом технологія стрімко зробила крок вперед, і стала значно доступнішою. Наприклад, дуже привабливо виглядає бронзова етикетка. Крім того, таким чином можна добре друкувати тонкі лінії, із якими завжди виникають проблеми.

Інші спецефекти

Частково подібна до бронзування технологія Metal FX. Це нова англійська технологія, яка передбачає надання друкованим виробам металевого блиску. Дуже стильно!

Також варто згадати ароматизатори. Тут усе просто та очевидно. Ароматизовані фарби та лаки мають приємний аромат, який зберігається після виготовлення продукції. Це потрібно насамперед для рекламних матеріалів.

Зростає популярність на пігменти та так звані фінішери незвичайних відтінків – з блискітками, неонові, золоті, прозорі. Все нестандартне оздоблення стає все актуальнішим і різноманітнішим. Особливо у поєднанні з тенденцією переходу друку на малі тиражі. Раніше у друкарнях було неможливо замовити штучну продукцію чи маленькі тиражі вигідно. Але з розвитком цифрового друку це стало більш ніж реальним. А для багатьох клієнтів ще й доцільнішим. Крім того, це якраз і дозволяє більше експериментувати з незвичайними рішеннями.