Упаковка для товару: навіщо вона потрібна

Тенденція якісного та презентабельного упакування продукції щоразу набуває ще більшої актуальності. Потужний маркетинговий інструмент – ефективна можливість для просування бренду. Запропоновані сучасні рішення щодо якісної пакувальної тари забезпечують економність матеріалів, доступність цін, збереження властивостей товару та зручність транспортування вмісту.

Як правильно обрати надійне упакування?

Практичність та захист вмісту пакувальної тари – важливі нюанси для здійснення правильного вибору. До того ж, варто враховувати:

  • безпечність упакування, що забезпечується нанесенням захисних покриттів для матеріалу;
  • довготривалу герметичність та здатність зберігати форму і механічні властивості, не зважаючи на зовнішні негативні фактори;
  • можливість збереження початкових споживчих властивостей поміщеної продукції;
  • функціональність, невелику вагу та міцність, що забезпечують надійність транспортування;
  • екологічну ефективність і швидкість утилізації;  застосування природних матеріалів та технологічних особливостей виробництва;
  • естетичні характеристики та привабливий вигляд упакування; здатність втілення унікальних дизайнерських рішень, друку зображень та логотипів;

Універсальність матеріалів забезпечується доступною ціною, високою міцністю та жорсткістю, хорошими захисними властивостями і легкістю.

Різновиди упакувань

Для створення оптимального пакування продукту та індивідуального дизайну використовуються гофроящики, коробки, контейнери або картонні пакети. Варіантів пакувальних тар існує чимало. Розрізняють такі види функціональних призначень упакувань:

  • споживчі, що використовуються для зберігання товару;
  • виробничі для зберігання виробничих матеріалів на підприємствах;
  • транспортні, міцність забезпечує якість транспортування зі збереженням характеристик продукції;

Конструкційні особливості пакувальної тари дозволяють створювати різноманітні форми пакувань. Жорсткий матеріал характеризується високою стійкістю до механічних впливів та пошкоджень. Герметичність упакувань забезпечує збереження властивостей вмісту, захищаючи від вологи. Проблема переробки та утилізації – також важливий нюанс при виборі тари. Картонні вироби зазвичай виготовляються із макулатури чи вторинної природної сировини, що підлягає переробці і вважається безпечною альтернативою пластику. Аналогом таких пакувань може бути скляна тара. Проте картонні пакування вважаються найбезпечнішими, адже не містять жодних токсичних речовин.

Екологічні види упакувань зі скла та картону набувають актуальності та вважаються універсальним і безпечним варіантом. Дійсно, пластик більш еластичний та міцний, але картонні пакування добре тримають форму, не створюючи “парникового ефекту”. Не варто економити на вартості тари для пакування: міцний матеріал забезпечить надійність транспортування вмісту, уникнувши деформацій та пошкоджень.  Дотримання стандартів і вимог до виробництва, регулярна модернізація технологій та лабораторій стають перевагою на шляху до створення якісних і практичних упакувань.

Досягнення надійності зберігання та транспортування продукції без додаткових витрат – ідеальний баланс при здійсненні вибору пакування.