Порядок упакування поштових відправлень

При упаковці поштових відправлень потрібно враховувати специфічні вимоги, які існують для різних видів продуктів. Тому ми в Evopack вирішили підготувати докладні рекомендації на основі нашого досвіду і вимог Укрпошти.

Упаковку потрібно вибирати так, щоб її вміст залишилося цілим, і при цьому не представляв загрози для співробітників поштової служби, не бруднив нічого довкола, не протікав, не розсипався і ніяк інакше не впливав на інші відправлення. А ось далі починаються нюанси.

 • Електроніку і техніку пакують в коробки з гофрокартону. Всі порожнечі обов’язково потрібно заповнити пінопластом, пухирчастою плівкою або іншими аналогічними наповнювачами.
 • Вимірювальні прилади пересилають в футлярах і ящиках зі спеціальним кріпленням. Тара повинна бути твердою, щоб не пошкодити прилад.
 • Для текстилю, одягу або м’яких іграшок підходять м’які упаковки, включаючи звичайну стретч-плівку. Рекомендуємо використовувати вологонепроникний матеріал для збереження відправлення.
 • Сипучі матеріали упаковують в мішки або в кілька шарів плівки. Хімічні порошки та сухі барвники відправляють в герметичних ящиках. Додатково можна використовувати поліетиленові мішки.
 • Скло і тендітні предмети упаковують в багатошаровий горфокартон. Перед цим кожен окремий предмет потрібно звернути в пухирчасту плівку. Всі порожнечі заповнюються теж плівкою або пінопластовою крихтою. Замість гофрокоробів можна використовувати для відправлення дерев’яні ящики.
 • Рідини пересилають в герметичних бутлях або іншій пластиковій чи металевій тарі. Пляшки пакуються в ящики з щільного тришарового гофрокартону. Можна загорнути їх в кілька шарів стретч-плівки – головне, щоб нічого не протікало.
 • Рослини та саджанці упаковують в плівку і гофровані ящики або тубуси відповідного розміру. Живі організми пересилають в дерев’яних ящиках з закритим щільною сіткою вентиляційним отвором.
 • Фрукти і овочі пересилають в дерев’яних ящиках або щільних гофрокоробах з вентиляційними отворами або розрізами з боків. Також підходять щільні плетені кошики зі стійким дном.
 • Хутро, шкіра, пух і подібні матеріали відправляються тільки з ветеринарним свідоцтвом. Їх можна упаковувати в тканинні мішки, плівку або ящики.
 • Великогабаритні предмети, які не складаються, можна пересилати без упаковки. Це стосується предметів без гострих і ріжучих деталей. Наприклад, валізи, покришки, дошки для креслення.
 • Важкі і великогабаритні вантажі пересилають на дерев’яних піддонах. Конструкції, які легко пошкодити, упаковуються в дерев’яну обрешітку. У міру необхідності використовуються розпірки-фіксатори.
 • Предмети в цілій фабричній тарі, яка відповідає вимогам пошти, можна відправляти без додаткової упаковки.

Важливо, щоб на коробку можна було зручно нанести адресу та інші необхідні позначки. Краще уникати занадто складних форм і конфігурацій – це не практично при транспортуванні і під час вантажних робіт. Крім гофрокартонних коробів можна використовувати різні конверти з паперу, полімерних матеріалів, коробки, футляри, пакети з повітряним прошарком і інші види упаковки.