Сфери застосування палітурного картону

Палітурний картон дуже міцний, щільний і жорсткий. Спочатку його використовували саме для створення палітурок книг, блокнотів, брошур та іншої друкованої продукції. Але зараз він знаходить все більше застосування в різних творчих сферах.

У палітурного картону специфічна пориста структура, завдяки чому він добре поглинає вологу. А разом з нею і клей, тому з ним легко працювати. Так само добре наносяться фарби та інші матеріали.

Палітурний картон може бути різних видів:

  • Одношаровим або багатошаровим;
  • Товщиною від 0,5 до 3 мм;
  • Нейтральним коричневим, вибіленим або кольоровим.

Крім того, існує три марки якості, в залежності від співвідношення целюлози і переробленої макулатури в складі. Марка «А» відрізняється кращою якістю, тож підходить для подарункових видань і художніх творів. В інших марках використовується небілена целюлоза і немає деревної маси. Наприклад, ПКС – це клеєний багатошаровий картон з каніфольним клеєм. Іноді використовується обробка антисептиками, щоб уникнути появи цвілі і грибка в майбутньому.

Особливості палітурного картону

Палітурний картон дуже щільний і міцний. За рахунок цього він не боїться пошкоджень і легко витримує механічні навантаження. Його зовнішній вигляд роками не страждає під час зберігання або транспортування, а форма залишається стабільною. Саме це дозволяє успішно зберігати книги десятиліттями.

Палітурний картон стійкий до зламів і згинання. Тому він хороший для блокнотів, які потрібно носити з собою, кишенькових книг і дитячої літератури. Під час обробки його легко різати, зшивати, штампувати, робити отвори, наносити малюнки або міняти фактуру. Фактично, йому можна надавати будь-яку форму.

За структурою палітурний картон нагадує гофрований. Але в якості основи використовуються волокна грубого помелу, які і забезпечують пористість і простоту обробки.

Так де ж використовується палітурний картон?

Крім безпосередньо виготовлення палітурок палітурний картон використовується для упаковки. З нього роблять футляри, альбоми та коробки для зберігання, тому що він практичний і недорогий.

З палітурного картону роблять пазли, тому що такі деталі не розклеюються і не розвалюються, так що грати можна довго і неодноразово. З нього ж роблять шкатулки, лялькові будинки і фігурки для аплікації. Навіть будиночки для домашніх тварин, настільні органайзери та підставки чи елементи інтер’єрного декору!

Цей матеріал незамінний в скрапбукінгу та рукоділлі. З нього можна робити листівки та обкладинки з об’ємним важким декором – міцний матеріал його витримає. З тонких листів виходять сторінки, а зі щільних – обкладинка. До них добре клеїться декоративний папір і різні елементи. Можна робити найскладніші багатошарові композиції з наклейками, квітами, стразами, намистинами, квітами, акриловими фігурками, пір’ям, шнурами, стрічками, мереживами і кабошонами.

На палітурному картоні легко малювати майже що завгодно. Особливо пасують фарби для скрапбукінгу і декупажу. Вони бувають акриловими, крейдовими, сухими, глазур’ю, переливчастими, металіками, перламутровими, у вигляді спреїв, з глітером, тощо.