Які бувають розміри поштових ящиків з картону?

Будь-яка поштова посилка потребує надійної упаковки для її бережного транспортування до місця призначення. Вибір тари залежить від ваги й типу вантажу. Найбільш поширеним типом тари, що використовують поштові служби нашої країни є упаковки з картону різної вмістимості, конструкктивних особливостей і міцності.

Яку поштову картонну тару можна придбати на споживчому ринку України?

Для упаковки поштових відправлень великих та середніх габаритів використовуються картонні гофровані поштові ящики з трьохшарового чи пятишарового гофрованого картону. Подібна тара може витримувати вагу від десяти і більше кілограмів.

Поштові ящики можуть мати різні габарити й маркування. Варто відзначити наступні трьохшарові марки поштових ящиків з картону: Т 20; Т 21; Т 22; Т 23; Т 24; Т25; Т26. Трьох шарова тара являє собою конструкцію з двох щільних шарів крафтового паперу між якими розміщується гофрований шар картону. Подібна тара являється достатньо стійкою до механічного впливу, деформації, а також впливу вологи.

На вибір гофрованої картонної упаковки також впливає профіль гофри картону, (С, В чи Е). Мова йде про розмір борозд, (складок) картонного листа, що розміщений між двома зовнішніми шарами, які входять в конструкцію поштового гофроящика. Від товщини гофри і її висоти залежить щільність, міцність та надійність самої картонної коробки.

Гофра з маркуванням “С” являється самим практичним та популярним типом гофри для належного і безпечного транспортування вантажу. Для виготовлення середньо та великогабаритної поштової тари використовується гофра з вище зазначеним типом маркування. Її товщина складає — 4,2 мм.

Гофрокартон з профілем типу “В” є також достатньо стійким до деформацій й при цьому займає менше вільного місця порівняно з виробами в яких використовується профіль картону “С”. До цього ж такий тип картону підходить для нанесення флексодруку. Товщина вище згаданої гофри, як правило складає — 3,2 мм.

Гофрокартон з профілем “Е” має товщину від 1,5 до 1,8 мм. Вироби з використанням даного гофрокартону являються самими легкими. На поверхні даного картону дуже легко наносити флексографічні зображення.

П’ятишарова поштова картонна тара з маркуванням від П 30 до П 34 може мати наступні типи гофрованого профілю:

  • ВС;
  • ВЕ;
  • СЕ.

Висота та товщина такого картонного профілю буде більшою порівняно з профілями вище зазначеного маркування трьохшарового гофрокартону. Відповідно якість самої поштової упаковки для транспортування важкого вантажу значно краща. До цього ж пятишаровий гофрокартон складається з більшої кількості шарів, що збільшує міцність такої тари.

Популярні розміри гофрованих картонних ящиків

Окрім маркування та типу картонних поштових гофроящиків варто згадати про габаритні розміри вище зазначених виробів та їх відповідність з масою вантажу, який можна в них помістити.

Наприклад для належного транспортування вантажу вагою до 5-ти кілограм повністю підійде тара розміром — 400х240х210 мм. Вантаж вагою до 20 кг зручно транспортувати в картонному гофрованому ящику — 470х400х430 мм. Зручна, малогабаритна, картонна коробка більш плоскої форми для транспортування посилки вагою до пів кілограма може мати габарити — 240х170х50 мм. Розміри та тип тари варто підбирати в залежності від типу, габаритів й ваги самого вантажу. Більш докладну інформацію можна завжди отримати у виробника картонної поштової тари.