Екологічно чиста упаковка з гофрокартону

Питання екології стають все більш актуальними в усьому світі. З’являється ще більше пластика та поліетилену, і свідомі виробники шукають безпечніші варіанти. Ми в Evopack виробляємо саме таку екологічну упаковку з гофрокартону і зараз розповімо, чим вона хороша!

Гофрокартон і безпека людини

Картонна і гофрокартонна упаковка повністю нешкідлива для людини і не виділяє небезпечних токсинів навіть при горінні. На відміну від більшості пластиків та інших синтетичних матеріалів, картон не містить формальдегідів, цинку або свинцю. Для нанесення логотипів і кольорового друку використовуються водорозчинні фарби.

Зберігання та перевезення гофрокартону з точки зору екології

Гофроупаковка легка і міцна. Завдяки незначній вазі, товари в ній безпечніше штабелювати і перевозити. Знижуються ризики під час вантажно-розвантажувальних робіт. Крім того, процес транспортування вимагає менших потужностей, а значить – менше палива і шкідливих викидів в атмосферу.

Невикористані коробки зберігаються в складеному вигляді. Це плоскі заготовки, які майже не займають місця. Їх збирають тільки перед використанням. А це знову економія корисної площі в автомобілі і на складі. Для порівняння, якщо заповнити вантажний автомобіль продуктам в гофрокартонній упаковці на 95%, то сама ця упаковка в складеному вигляді займе не більше 5%.

Гофрокартон і відновлювальна сировина

Десь 3/4 картону – це натуральна целюлоза, яка виробляється з деревини. Для виробництва використовуються спеціальні технічні посадки, які швидко відновлюються і практично не вичерпуються. Звісно, такого не можна сказати про викопну сировина.

Крім того, гофрокартон – матеріал, який придатний для переробки. Все частіше для виробництва упаковок використовують ще й вторинну сировину, в різних пропорціях з целюлозою. Завдяки цьому скорочується кількість сміття, що викидається в природу.

Гофрокартон і атмосфера

Ще в 2006 році Інститут досліджень навколишнього середовища і енергії довів, що виробництво картону мінімально впливає на навколишнє середовище і парниковий ефект. Виробництво звичайної одноразової пляшки по співвідношенню споживаних ресурсів і шкідливих викидів в атмосферу токсичніше в 2-3 рази.

Як ми вже сказали, перевезення продукції в гофроупаковці набагато менше впливає на навколишнє середовище, ніж ті ж товари в громіздких пластикових і дерев’яних ящиках. Скорочуються викиди вуглецю в повітря, а це проблема будь-яких великих міст, в яких трафік з кожним роком тільки збільшується.

Повторне використання

Гофроупаковка досить міцна, щоб використовувати її повторно. Звичайно, це можливо не для всіх сфер. Але якщо в харчовій промисловості це малоймовірно, то, наприклад, в архівах і офісах – цілком.

Утилізація гофрокартону

Той картон, який не підходить для повторної переробки, легко утилізується. На відміну від пластику, він досить швидко розкладається самостійно і не залишає небезпечних мікрочастинок навіть в природних умовах. Процес можна прискорити шляхом компостування. Процес займає кілька місяців, коли пластики досі розкладаються по 100 років і довше.