Види друку в поліграфії

Поступово друкованої продукції всіх мастей стає більше і більше. Сучасні способи нанесення зображення відрізняються способом реалізації і кінцевим результатом. Ми в Evopack точно знаємо, який метод краще підходить для різних завдань.

Які типи друку використовуються?

У поліграфії є ​​три основних типи друку:

  • Високий. Для нього використовуються різнорівневі форми, і результат виходить начебто злегка рельєфним. Букви зроблені з дерева, пластмаси або спеціального друкарського сплаву. Вони трохи виступають на рівному тлі, і тоді в’язка фарба при прокатці валиками не потрапляє у поглиблення пробілів.
  • Глибокий. Тут ситуація зворотна, і поглиблені трафарети, а пробіли об’ємно виступають. Завдяки опуклому рельєфу тексту можна варіювати товщину шару. За таким принципом друкують все: від упаковки до банкнот.
  • Плаский. В цьому випадку всі елементи знаходяться на одному рівні. Фарба по-різному наноситься на текст і пробіли через різні фізичні та хімічні властивості ділянок. Для цього трафарет проходить електролітичне травлення, засвічування або інші види обробки.

Окремою категорією проходить трафаретний друк, коли фарба надходить на основу після продавлювання крізь заготовку. Це зручний спосіб для виготовлення сувенірної та рекламної продукції: від канцтоварів до чашок.

Ще один окремий метод – сучасний цифровий друк. Тут взагалі немає ніяких заготовлених форм і трафаретів, а зображення обробляє комп’ютер. Цифровий друк найшвидший, підходить для гнучкого внесення правок і використовується з тиражами будь-якого обсягу.

Який вид друку вибрати?

Глибокий друк краще підходить для складних барвистих ілюстрацій. Він дорожчий і складніший, але дає найчіткіше і красиве зображення. Для великих тиражів цей метод майже не використовується через дорожнечу.

Високий друк дає максимальну чіткість і акуратність букв зі знаками, але він повільніший і гірший за якістю. Плаский – найбільш універсальний варіант для великих тиражів з обмеженим бюджетом. Відбитки все одно дуже якісні, але такий друк вимагає попередньої підготовки.

Цифровий метод найшвидший, з відмінними характеристиками зображення. Якщо в процесі може знадобитися вносити коригування – це оптимальний варіант. Але нанести цифрове зображення можна далеко не на кожну основу, і навіть не на будь-який папір.

Трафаретний друк довгий, трудомісткий і не відразу сохне. Але у нього практично немає альтернатив, якщо потрібно нанести зображення на об’ємний або фактурний предмет.

Інші види нанесення зображення

Найпоширеніший варіант – це офсетний друк. Він відноситься до плаского, підходить для текстів і картинок, сумісний з різними видами паперу і недорогий. Але обов’язково потрібна ретельна підготовка всіх матеріалів перед випуском. Можуть також бути проблеми зі складом фарби, пропорціями з водою і занадто контрастними темними або світлими кольорами.

Літографія – старовинна технологія, яка по суті нагадує штампування. На форму наносять малюнок, прокочують фарбою і роблять відбиток під тиском. Підходить для афіш, упаковок, карт, книг.

Флексографія передбачає, що зображення переноситься з рельєфної гнучкої форми, пофарбованої валиком. Вона дозволяє наносити текст на різні матеріали, але дає менше кольорове розмаїття, порівняно з офсетом. Часто флексографія використовується для упаковок.

Шовкографія – різновид трафаретного друку, коли зображення створюється на тонкій сітці за допомогою полімерів. Можна наносити малюнок на папір, тканину, кераміку, латекс або скло.

Тамподрук – глибокий друк для найскладніших об’єктів, на зразок брелоків і запальничок. Сублімація використовується на тканині і полягає в зміні стану фарби від твердого до газоподібного. Ірисовий друк дає найскладніші колірні переходи, за рахунок чого ще називається райдужним.