Матеріали, які використовуються для друку

Всі матеріали, які використовуються для друку, можна умовно розділити на основні і допоміжні. До перших належить папір, картон, чорнила і подібні витратні матеріали. До других – витратні матеріали для обслуговування самого технічного процесу.

Папір

Звісно, основний матеріал для друку – це папір і його різновиди, основа всієї роботи. Між собою він відрізняється щільністю, пористістю, білизною та іншими нюансами. Є й особливі види паперу – крейдований, з полімерним покриттям, з тисненням, тощо. Сюди ж можна віднести різні види картону, які використовує поліграфія.

Найчастіше для друку використовується звичайний папір. Але навіть він може бути матовим або глянсовим, з різним ступенем шорсткості і іншими характеристиками. Для зручності він зазвичай продається в рулонах або в окремих листах стандартного формату.

Тонер і чорнило

Тонер – це і є фарба для друку. Технічно це кольоровий порошок, за допомогою якого зображення переноситься з барабана принтера на друковану основу. Характеристики тонера визначає його дисперсність. Чим частки в складі дрібніші, тим якіснішим буде зображення.

Взагалі чорнило і фарби – це теж дуже велика категорія, до якої входять звичайні універсальні і спеціалізовані фарби. Наприклад, харчові, ультрафіолетові та інші. Для звичайного друку використовується традиційна чотириколірна схема – чорний, блакитний, жовтий і пурпурний.

Для струменевих принтерів використовуються тверді або рідкі чорнила, які класифікують за типом основи. Наприклад, водяні, масляні і сольвентні. Сучасна поліграфія використовує всі ці різновиди, залежно від конкретного завдання.

Клейкі плівки

Ще один дуже популярний матеріал для нанесення якісного і яскравого зображення. Її найчастіше використовують в рекламних цілях. Вона буває білою, прозорою, кольоровою, металізованою – якою завгодно. Плівки клеїться майже на будь-яку поверхню, а при необхідності легко знімається.

Інші матеріали

Поширений друк і на інших носіях – на полотні, вінілі, тканині, металі. Дуже актуальні сучасні пластики – будь-якої прозорості, структури і кольору. Наприклад, ПВХ, поліпропілен, полістирол, акрил, ПЕТ, спінений ПВХ, сотовий поліпропілен і багато іншого.

Багатошарові композитні матеріали з пластику та алюмінію використовуються, коли потрібна підвищена зносостійкість і довговічність. Вони підходять для конструкцій складної геометричної форми. Синтетичний папір поєднує переваги паперу і пластику при створенні бирок, етикеток та рекламних матеріалів. Металізовані картони і плівки цінуються за міцність і оригінальний зовнішній вигляд. Армована банерна тканина актуальна в зовнішній рекламі.

Хімічні склади

У цю окрему категорію можна виділити лаки, засоби для очищення друкарських форм і офсетних полотен, і багато іншого. Сюди ж відносяться антистатики, зволожувачі, розчинники. Лаки використовуються як захисний шар. Вони можуть бути малярськими, спиртовими або водними. Також бувають ультрафіолетові лаки, які застигають в ультрафіолеті.

Офсетні пластини

А це вже швидше відноситься до обладнання, ніж до витратних матеріалів для друку. Це алюмінієві пластини, покриті спеціальним світлочутливим шаром. Саме за їх допомогою можна передавати зображення на друковану форму.