Які бувають картонні коробки

Серед усього розмаїття пакувальних матеріалів картонні коробки займають особливе місце. Вони зручні, надійні при транспортуванні і універсальні при зберіганні. Різні конструкції підходять для різних завдань – від піци і овочів до взуття і побутової техніки. Окремі упаковки виготовляють для сипучих товарів, фармацевтичної продукції, парфумерії та косметики, для кондитерських виробів. Всі картонні коробки можна розділити на кілька великих категорій, і ми в Evopack хочемо розповісти про них докладніше.

  • Чотирьохклапанні коробки. Це найпоширеніший варіант – шість сторін і чотири клапани по двом з них.
  • Кришка-дно. У таких коробках кришка і дно – завжди два роздільних елемента.
  • Самозбірні коробки. Картонна заготовка, на якій відзначені всі деталі і згини, щоб кожен міг її зібрати самостійно. Дуже зручний варіант при зберіганні, тому що вони практично не займають місця.

Найчастіше для виготовлення всіх цих різновидів використовується гофрокартон. Він міцний, щільний, добре амортизує і ефективно захищає вміст від будь-яких механічних впливів.

Форми картонних коробок

Картонні коробки відрізняються не тільки конфігурацією, але і формою в цілому. Вони можуть бути трьох-, чотирьох-, шести- і восьмигранні, квадратні і прямокутні. Поширені рівносторонні коробки, в якій кожна сторона може бути опорною. Це форми куба, тетраедра і призм. Нерівносторонніми формами буде конус і трапеція. Це хороший вибір, наприклад, для упаковки подарунків або сувенірної продукції. Суть в тому, що основа у них широка, а вершина вузька. Але є і недолік – їх не можна поставляти і зберігати в розкладеному стані, тому самозбірними бувають тільки коробки з парною кількістю граней. Найбільш універсальною і поширеною є чотиригранна.

Є й більш оригінальні варіації – асиметричні нестандартні коробки. Зазвичай у них швидше декоративне призначення, тому що для транспортування і захисту вони не дуже практичні. Їх завдання – маркетингові. Це скоріше дизайнерська упаковка, яка повинна залучати своїм зовнішнім виглядом, а не практичними характеристиками.

За співвідношенням сторін все коробки можна класифікувати на три групи: 1:1, 2:1 і 2:3. В індивідуальному порядку можна замовити будь-які пропорції, але це три стандартних і найбільш універсальних варіанти. Наприклад, розмір 2:3 обумовлений розмірами палет для транспортування – у них таке ж співвідношення сторін. Тому це вигідно для вантажно-розвантажувальних робіт.

Збірка картонних коробок

Картонні коробки поставляються в різному вигляді – а точніше, в різному ступені зібраності. Наприклад, є зовсім плоскі заготовки, які мінімально підготовлені до використання. Їх збирають прямо на місці перед експлуатацією. У заводському вигляді вони практично не займають місця – і це плюс, але їх складання вимагає часу і зусиль – і це мінус.

Є коробки, які поставляються в частковій збірці. Вони заздалегідь проклеєні по основних кутах, але потрібно сформувати дно і кришку. Сюди відносяться чотирьохклапанні коробки. І, звичайно ж, є упаковки, які поставляються вже повністю готовими.