Що таке міжнародний каталог гофрованої упаковки FEFCO

У будь-якого технологічного процесу є свої стандарти і вимоги. Вони регламентуються на державному або галузевому рівні, щоб оптимізувати виробництво. Вимоги в різних країнах можуть відрізнятися. Десь досить санітарних норм і ГОСТів, а десь – діють окремі нішеві стандарти. Наприклад, для експорту української гофрованої упаковки наших державних критеріїв недостатньо.

Міжнародний торговий процес діє за принципами зони вільної торгівлі. Це означає, що у всіх продавців повинні бути однакові умови. Компанія може брати участь на такому ринку, тільки коли відповідає його вимогам. Для зручності в міжнародній практиці відмовилися від внутрішніх ГОСТів різних країн і розробили міжнародні стандарти якості.

Міжнародний каталог гофрованої упаковки FEFCO-ASSCO – це саме такий стандарт для виробництва картону, гофрокартону і упаковок з них. Іноді він допускає відхилення зважаючи на специфіку окремих регіонів, але це рідкісний виняток. Загалом виробники орієнтуються саме на каталог FEFCO-ASSCO, і він же використовується в разі виникнення будь-яких спірних ситуацій і скарг. Це свого роду нішева законодавча база.

Чим відрізняються FEFCO і ASSCO?

Абревіатури FEFCO і ASSCO зазвичай використовуються разом, як тотожні поняття. Нюанс в тому, що FEFCO регламентує виробництво паперу та картону, а ASSCO – виробництво гофрованого картону. FEFCO розшифровується, як Fédération Européenne des Fabricants de Carton Ondule. В офіційній документації переважно використовується конструкція «FEFCO-ASSCO», щоб уникнути додаткових спірних моментів.

Що саме регламентує FEFCO-ASSCO?

На справді міжнародний стандарт регламентує буквально всі технологічні процеси:

 • Яка упаковка вважається стандартною і базовою;
 • Якою має бути конструкція коробок та інших видів упаковки;
 • Які зовнішні та внутрішні елементи можна і потрібно використовувати;
 • Як закривається упаковка (клапани, зшивання, скотч, холодна і гаряча склейка);
 • Який гофрокартон можна використовувати для виробництва упаковки (з трьома і більше шарами);
 • Які способи склейки можна використовувати, тощо.

Використання гофрокартону за стандартами FEFCO-ASSCO

Документація FEFCO-ASSCO визначає, які види гофрокрартона для чого використовуються. Наприклад:

 • Тришаровий з С-профілем потрібен для упаковки з високою міцністю при штабелюванні;
 • З В-профілем – використовується там, де міцність під час штабелювання не потрібна, зате добре підходить для друку топ лайнер;
 • З мікрогофрокартону з трьома шарами та Е-профілем роблять маленькі і не дуже міцні коробки для різних видів друку;
 • З п’ятишарового СВ-картону роблять найміцнішу упаковку для важких предметів, яким потрібен високий ступінь захисту;
 • П’ятишаровий гофрокартон з СЕ-профілем зберігає ті ж переваги, що і СВ, але краще підходить для друку.

Є й інші критерії. Наприклад, листовий тришаровий гофрований картон марок Т-22 – Т-27 підходить для будь-якої гофротари та її елементів, які не схильні до сильних статичних навантажень. П’ятишаровий гофрокартон марок П-32 – П-34 потрібен для високоміцної транспортної упаковки, а П-35 – для твердої великогабаритної тари, на кшталт гофроконтейнерів.

Технічно, каталог оновлюється щороку і все новини відразу ж з’являються на офіційному сайті FEFCO. Фактично, вже багато років основні положення не змінюються.